هوشنگ کامکار: کاریکاتورهای درم‌بخش برای من به سان «زهر شیرین» است

پایگاه خبری آوازنیوز: خانه هنرمندان ایران امروز در فضای باز و سرد پاییزی مراسم تشییع پیکر هنرمندی دیگر را به نظاره نشست. مراسم تشییع پیکر کامبیز درمبخش ـ کارتونیست و کاریکاتوریست برجسته کشورمان صبح سه‌شنبه ـ ۱۸ آبان ماه ـ از مقابل خانه هنرمندان برگزار شد، به همین مناسبت «هوشنگ کامکار» (آهنگ‌ساز برجسته‌ی موسیقی ایران) در پیامی درگذشتِ این هنرمند را تسلیت گفت.

به گزارش آوازنیوز و به نقل از موسیقی ما، این استاد بزرگ موسیقی گفت: «کامبیز درم‌بخش را به واسطه آشنایی‌ش با همسرم شهرزاد، کمی بعد از بازگشت دوباره‌اش به ایران، اواسط دهه هفتاد بود، که از نزدیک شناختم. او انسانی آرام، متین، متواضع و تیزبین و بی‌شک یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان معاصر و مشهورترین کاریکاتوریست ایران بود. کاریکاتورهایش ، برای من بِسان «زهر شیرین» است. به خاطر دارم که دوره‌ای، طراحی‌هایی انجام داد با محوریت درد و رنج هنرمندان و موسیقی‌دانانی که غم نان و فرهنگ داشتند. انگار از جان ما حرف می زد. هیچ‌گاه آن تصاویر را از یاد نمی‌برم، بسیار تاثیرگذار بود.

کامبیز درم‌بخش ، آثارش محدود به یک موضوع یا عرصه خاص نبود از ورزش و طبیعت، از آداب اجتماعی و فرهنگ رفتار با حیوانات و یا هشدارهای بهداشتی که در زمان شیوع کرونا منتشر می کرد، فعالیت‌های انسان دوستانه ای که در موسسات خیریه ایران انجام می داد، همه و همه نشان از این داشت که درمبخش بیش از هنر دغدغه ‌مند انسان و زندگی بود.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.