فریدون شهبازیان آهنگساز ایرانی زیر تیغ جراحی رفت

پایگاه خبری آوازنیوز: آهنگساز کشورمان که در حین کار در استودیو دچار سانحه شکستگی استخوان لگن و دست شد، زیر تیغ جراحی رفت.

به گزارش آوازنیوز و به نقل از سایت ایرانیان، فریدون شهبازیان آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی ایران طیِ حادثه‌ای دچارِ شکستگی لَگن و دست راست شد.

فریدون شهبازیان روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ و در جریان ضبط موسیقیِ سریال تلویزیونیِ «یاور» دچار حادثه شد و لَگَن و دستِ راستش دچار شکستگی شد.

فریدون شهبازیان که در روزهای گذشته، به سختی و بصورت مداوم در استودیو  مشغول آماده سازی موسیقی متن و تیتراژ سریال «یاور» به کارگردانی سعید سلطانی بود، به علت افتادن از پله‌های استودیو دچار شکستگی لگن و دست راست شد.

وی پس از انتقال به بیمارستان، با تشخیص تیم پزشکی باید عمل اورژانسی لگن را انجام می‌داد، شهبازیان اما نپذیرفت تا زیر تیغ جراحان برود.

این آهنگساز به دلیل ضرورت آماده سازی موسیقی سریال برای پخش، با وجود اصرارِ عواملِ سریال «یاور» از بستری شدن و عمل جراحی امتناع کرد. این آهنگساز روز گذشته ۱۹ فروردین از ساعت ۸ صبح به مدت ۱۲ ساعت به استودیو رفت و موسیقیِ ۵ قسمت اول سریال را میکس و آماده نهایی  کرد.

حسین کرمانپور مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در یادداشتی درباره آسیب جسمیِ وارد شده به فریدون شهبازیان نوشت: «فریدون شهبازیان از سرمایه‌های این دیار است. نسل او یک یک از بین ما می‌روند بدون آنکه قدر این کیمیاهای ناب را بدانیم. نسل شهبازیان نسل وجدانکاری هستند. انگیزه حیرت آور، علاقه و اراده، عشق به هنر و خلق و آفرینش اثر هنری یکی از برجسته‌ترین خاصیت‌های این مرد و مردان دوران اوست».

استاد شهبازیان در حالی که این روزها ساعت‌ها در استودیو مهر متعلق به حوزه هنری مشغول ضبط موسیقی متن و تیتراژ سریال «یاور» به کارگردانی سعید سلطانی بود عصر چهارشنبه ۱۸  فروردین ماه به علت افتادن از پله های استودیو دچار شکستگی لگن و دست راست شد.

پس از انتقال به بیمارستان توسط پزشک نیاز به عمل فوری لگن تشخیص داده شد، چرا که شکستگی لگن جزو اورژانس‌های پزشکی است.

با این وجود به دلیل ضرورت آماده سازی موسیقی سریال برای پخش در ماه مبارک رمضان با وجود اصرار عوامل ساخت سریال مذکور به توجه او به سلامتی خود و عمل فوری از بستری شدن و عمل جراحی امتناع و با وجود تحمل درد شدید به دلیل تعهد به هنرش دیروز پنجشنبه موسیقی ۵ قسمت اول سریال را میکس و آماده سازی نهایی کرد.

وی پس از دو روز تحمل درد و آماده کردن موسیقی سریال امروز جمعه ۲۰ فروردین ماه در یکی از بیمارستانهای تهران بستری و تحت عمل جراحی قرار  گرفت.

سریال «یاور» به کارگردانی سعید سلطانی در ماه مبارک رمضان پخش می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.