سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی در بوشهر برگزار می‌شود

بعد از دو سال وقفه؛

پایگاه خبری آوازنیوز: سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی بعد از دو سال توقف در برگزاری، به میزبانی استان بوشهر میزبان هنرمندان فعال حوزه موسیقی ردیف دستگاهی ایران خواهد شد.

به گزارش آوازنیوز و به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد، نشست هماهنگی برگزاری سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی در استان بوشهر، با حضور سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر، مجید خورشیدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی، فاطمه کرم‌پور، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان بوشهر و امیر مردانه، مدیر اجرایی جشنواره در معاونت امور هنری برگزار شد.

در این نشست توافق شد سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی اسفند ماه امسال در استان بوشهر برگزار شود و شورای علمی متشکل از هنرمندان ملی و هنرمندان استان بوشهر در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی تشکیل شود.

سید محمد مجتبی معاون امور هنری وزیر ارشاد در این نشست گفت: نغمه‌های ملی استان بوشهر پیوندی ناگسستنی با شعر و فرهنگ مردم دارد. با توجه به سپری شدن روزها و شرایط دشوار این روزها، جشنواره می‌تواند موجب تسکین مردم شود و آن‌ها را همراه کند. صاحبان سرمایه و مشاغل در استان بوشهر نیز ظرفیت‌هایی هستند که فعالیت‌های خود را در راستای رسالت اجتماعی به مسیر مشخصی سوق دهند. این مسیر می‌تواند حمایت از رویدادی هنری مانند جشنواره موسیقی باشد و رویدادهای هنری از جمله جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی با مشارکت نهادهای مختلف و همچنین بخش‌های اقتصادی و صنعتی برگزار شود.

محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی نیز به اهمیت حضور هنرمندان صاحب‌سبک و شاخص در جشنواره اشاره کرد و گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور استادان نیز در جشنواره اهمیت دارد و می‌تواند به معرفی ظرفیت‌ها و داشته‌های موسیقی کمک کند.

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر نیز گفت: تلاش داریم با تعامل بیشتر از تمام ظرفیت‌های استان برای سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی استفاده شود. استان بوشهر رگ و ریشه تاریخی دارد و به عنوان نگین جنوب کشور می‌توان با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری از ظرفیت‌های استان به نحو مناسب استفاده کرد.

مجید خورشید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر نیز گفت: جامعه به نشاط و شادی نیاز دارد و جشنواره موسیقی در این راستا می‌تواند بسیار موفق عمل کند. استان بوشهر این فرصت را به هنرمندان می‌دهد تا در فضاهای باز نیز اجرای زنده داشته باشند و زیرساخت‌ها برای اجرای زنده با رعایت پروتکل‌ها مهیا است.

خبر برگزاری سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی در شرایطی منتشر شده است که اولین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی که از نوزدهم تا بیست و چهارم آذرماه سال ۹۵ در تالار رودکی و فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد. دومین دوره نیز با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی خانۀ موسیقی ایران، انجمن موسیقی ایران، مؤسسه فرهنگی هنری سازآواز و بنیاد رودکی از ۱۷ تا ۲۴ آذر در تالار رودکی برگزار شد اما پس از حضور علی ترابی در دفتر موسیقی وزارت ارشاد روند برگزاری این جشنواره با تصمیم او متوقف شده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.