آئین مجازی «بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی» برگزار می شود

پایگاه خبری آوازنیوز: از سوی معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران دومین پیش‌همایش «بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی» ۲۵ آذرماه برگزار می‌شود.

به گزارش آوازنیوز و به نقل از مهر، همزمان با روز پژوهش، آئین مجازی دومین پیش‌همایش «بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی» از سوی معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

در این مراسم که سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹، از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۲:۰۰ برگزار خواهد شد، حسن بلخاری قهی، سید محمدرضا بهشتی، سید محمدتقی طباطبایی و کاوه خورابه سخنرانی می‌کنند.

همچنین در این پیش‌همایش سید تیمور مهرابی به اجرای مقام‌نوازی تنبور، و مراد آقایی به اجرای قوپوز خواهند پرداخت.

دومین پیش‌همایش «بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی» با پیگیری اهداف اصلی این همایش ملی، یعنی ایجاد زمینه‌ای مناسب برای شناخت آرای موسیقایی فارابی و تأثیرات آن تا به امروز در موسیقی حوزه‌های ایرانی و عربی و ترکی، برگزار می‌شود.

اولین پیش‌همایش این همایش ملی که به «بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی تنبور خراسانی» اختصاص داشت، آذرماه ۱۳۹۸، در تالار ایرانِ فرهنگستان هنر برگزار شد که در آن، عبدالمجید کیانی، زنده‌یاد علی بیانی و بابک خضرایی سخنرانی کردند.

این نشست از پایگاه اسکای روم انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به آدرس https://www. skyroom. online/ch/farhang/anjomanmafakher پخش می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با فشردن گزینه «میهمان» بیننده این مراسم باشند.

همچنین این برنامه از طریق صفحه اینستاگرام انجمن به نشانی https://www. instagram. com/anjomanasarmafakher۲ نیز پخش خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.