«بخش موسیقی یونیورسال» امتیاز و حقوق کلیه ترانه‌های «باب دیلن» را به دست آورد

طی قراردادی چند صد میلیون دلاری

پایگاه خبری آوازنیوز: باب دیلن، خواننده و ترانه‌سرای بزرگ آمریکایی، طی قراردادی چند صد میلیون دلاری با یونیورسال، امتیاز و حقوق کلیه ترانه‌های خود را به این شرکت بزرگ پخش موسیقی واگذار کرد.

به گزارش آوازنیوز، «بخش موسیقی یونیورسال» طی قراردادی چند صد میلیون دلاری، امتیاز و حقوق کلیه ترانه‌های «باب دیلن» که بیش از ۶۰۰ ترانه می شوند را به دست آورد. ترانه هایی نظیر «همچون یک خانه به دوش» و حماسه ۱۷ دقیقه ای «شنیع ترین قتل» از آن جمله هستند.

بخش موسیقی کمپانی یونیورسال در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «این معامله مهمترین توافق نامه انتشار موسیقی در این قرن و یکی از مهمترین توافق‌نامه‌هاست.»

فایننشال تایمز اعلام کرد که میزان این قرارداد ۹ رقمی است. کارشناسان مبلغ قرارداد «باب دیلن» و کمپانی یونیورسال را بین ۲۰۰ تا ۴۵۰ میلیون دلار تخمین می زنند. واگذاری امتیاز این ترانه‌ها به این معناست که باب دیلن از این پس دیگر کنترلی بر چگونگی استفاده از ترانه‌هایش برای نمونه در آگهی‌های بازرگانی، نخواهد داشت.

آخرین آلبوم او «راه های سخت و ناهموار» که امسال منتشر شد، یک موفقیت مهم و تجاری بود. مجله رولینگ استون در بررسی خود از این اثر گفت: دیلن در حال کشف فضایی است که شخص دیگری قبلاً به آن نرسیده بود اما او همچنان به آینده فشار می آورد.

«لوسین گرینج»، مدیر بخش موسیقی کمپانی یونیورسال گفت: بر کسی پوشیده نیست که ترانه‌نویسی عنصر اساسی در هر اثر موسیقیایی بزرگی است و آثار «باب دیلن» از عالی‌ترین نمونه‌های هنر ترانه‌نویسی است. ترانه‌های او زیبا، الهام‌بخش، تکان‌دهنده و بی‌زمان هستند، چه نیم قرن پیش نوشته شده باشند چه دیروز.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.